Türk hukuk dünyasında önde, ilerideyiz
Müvekkil öncelikli, sonuç odaklıyız
Müvekkillerimize gerekli ilgiyi gösteriyoruz
En etkin çözüm yollarını buluyoruz

Akkaş Hukuk Bürosu

İstanbulda faaliyet gösteren Akkaş Hukuk & Avukatlık Bürosu, çeyrek asırlık hukuki tecrübesi ve başarılarıyla 1992 yılından beri İstanbul’da çalışmalarına devam etmektedir. Avukat İstanbul kadromuz hukuki tecrübelerini ve çözüm bulma yeteneklerini birleştirerek daha çok çalışmanın hukuk büromuzu ve müvekkillerimizi daha da ileriye götüreceğinin bilincindedirler. İstanbul Barosu’na kayıtlı arabulucu avukat Selçuk Akkaş tarafından kurulan Akkaş Hukuk Bürosu avukatları, müvekkillerle birebir görüşerek 25 yıllık tecrübeleri ile en etkin çözüm yollarını bulurlar.

Hukuk Büromuzda çalışan avukatlar, müvekkillerimizin hukuki işlerine, hızlı ve etkili sonuç verecek çözüm önerileri sunmak için bütün deneyimlerini kullanırlar. Hukuk büromuz, birlikte çalıştığı diğer illerdeki hukuk büroları vasıtasıyla, müvekkillerin Türkiye’nin her tarafındaki avukat ihtiyacına cevap verebilmektedir. Avukatlarımız; Şirketler Hukuku Avukatı, Birleşme ve Devralmalar Avukatı, Rekabet Hukuku Avukatı, Ticaret Hukuku Avukatı olarak şirket kuruluşu, şirketlere yönelik sağlıklı bir hukuki altyapının oluşturulması, karar verme ve uygulama süreçlerinde hukuki destek sağlanması, birleşme ve devralma işlemleri, ticari sözleşmelerin düzenlenmesi, incelenmesi ve sürekli hukuki danışmanlık hizmeti vermektedirler.

Avukat İstanbul kadromuz; Boşanma Avukatı olarak anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma davalarına yönelik ve tazminat, nafaka, velayet, mal rejiminin tasfiyesi konuları dahil olmak üzere her türlü konuda hukuki danışmanlık vermekte, Ceza Avukatı olarak gerçek ve tüzel kişilere yönelik her türlü suç isnadı, cezai şikayet, kovuşturma, soruşturma ve diğer ceza davası konularında müvekkillerimize avukatlık ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Hukuk Büromuz; İnşaat Avukatı, Kentsel Dönüşüm Avukatı, Gayrimenkul Avukatı, Kira Hukuku Avukatı olarak kat karşılığı inşaat sözleşmeleri hazırlanması, tapu tesis, iptal, tescil davaları açılması ve takibi, imar mevzuatına uyum, gerekli izin ve ruhsatların alınması ile yönetim planlarının geliştirilmesi ve kira sözleşmelerinin düzenlenmesi dâhil gayrimenkulün geliştirilmesine ve binanın riskli olup olmadığının tespiti, kat malikleri toplantılarına katılım, müteahhit ile görüşme ve riskli yapının boşaltılmasına ilişkin tüm hizmetleri sağlamaktadır.

İstanbul Avukatıyız

İcra Avukatı ekibimiz müvekkillerimize alacak tahsili, haciz, satış ve alacak takibi konularında her türlü hizmeti vermektedir. Marka Avukatı ve Patent Avukatı kadromuz Fikri Mülkiyet Avukatı olarak fikri ve sınai hakların tescili, koruması ve devamı konusunda gerekli bütün hukuki hizmetleri sunmaktadır. İş Hukuku Avukatı kadromuz işçi ve işveren arasındaki ilişkilerin düzenlenmesi, hizmet sözleşmelerinin hazırlanması, işe alma ve işten çıkarmaya ilişkin usullerin oluşturulması, işçi ve işveren arasında çıkan uyuşmazlıkların çözümlenmesi ve iş hukuku ile ilgili her türlü konuda avukatlık ve danışmanlık yapmaktadır.

Miras Avukatı kadromuz vasiyetname ve miras sözleşmelerinin düzenlenmesi, veraset ve intikal işlemlerinin yürütülmesi, mirasın reddi, tasarrufların iptali, tereke tespiti, izale-i şüyuu, ecri misil ve benzer diğer miras uyuşmazlık ve davalarına ilişkin temsil ve danışmanlık hizmetleri yapmaktadır.

Sağlık Hukuku Avukatı olarak malpraktis, personelinin tıbbi hatalarından doğacak sorumluluk, hasta ve hekim hakları, özel sağlık kuruluşları yönetimi ile sağlık kuruluşları ve çalışanlarına yönelik kurumsal ve mesleki sorumluluk sigortaları hususlarında danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.

Avukatlarımız; Sigorta Avukatı, Tüketici Hakları Avukatı, Oturma ve Çalışma İzni Avukatı ve Tahkim Avukatı olarak danışmanlık ve avukatlık hizmetleriyle müvekkillerimizi temsil etmekte, hukuki ihtiyaçları ve sorunları doğrultusunda müvekkillerimize en sağlıklı çözümleri sunmaktadırlar.

Selçuk Akkaş

Kurucu

1992 yılında İstanbul Barosu’na kayıt olan Avukat Selçuk Akkaş , başta kentsel dönüşüm hukuku, gayrimenkul hukuku, ticaret hukuku, şirketler hukuku olmak üzere avukatlıkta 25. yılını tamamlamış olmanın haklı gururu ile İstanbul Ataşehir’deki merkez ofisimizde müvekkillerimize hizmet etmektedir. Avukat Selçuk bey ayrıca boşanma davalarımarka ve patent hukuku ve iş hukuku avukatı olarak davalar almakta ve bu konulardaki uyuşmazlıkların çözümünde bilfiil çalışmaktadır.

Arabulucu Selçuk Akkaş, 2014 yılında yapılan sınavları geçmiş, T.C. Adalet Bakanlığı bünyesindeki Arabuluculuk Daire Başkanlığı’na 1224 sicil numarası ile Arabulucu olarak kaydolmuş ve özellikle marka ve patent ihlali, kötü niyetli tescil ve tazminat konularında ve diğer özel hukuk uyuşmazlıklarında tarafları arabuluculuğa yönlendirmiştir.

Selçuk Akkaş

FAALİYET ALANLARIMIZ

İstanbul boşanma avukatı ekibimiz boşanma hukuku konusunda edindikleri 25 yıllık deneyim ve bilgiler çerçevesinde, müvekkillerimize en etkili sonucu sağlamak için hukuki destek vermektedirler. Boşanma, evliliğin yasal olarak sona ermesi demektir. Bunun için de boşanma davası açmadan önce veya dava sırasında uzman boşanma avukatı nezaretinde boşanmanın planlanması ve neticelendirilmesi gerekir.

İstanbul ceza avukatı kadromuz gerçek ve tüzel kişilere yönelik her türlü suç isnadı, cezai şikayet, kovuşturma, soruşturma ve diğer ceza davası konularında müvekkillerimize avukatlık ve danışmanlık hizmetleri sunmakta ve ceza mahkemelerinde kendilerini gerek müşteki vekili ve gerekse sanık müdafi olarak temsil etmektedir. 

İstanbul gayrimenkul avukatı ekibimiz gayrimenkul hukuku ve gayrimenkul davaları konusunda edindikleri 25 yıllık deneyim ve bilgiler çerçevesinde, müvekkillerine en etkili sonucu sağlamak için hukuki destek vermektedirler. Gayrimenkul sektörü ülkemizde son yıllarda en hızlı gelişme gösteren sektörlerden biridir ve hukuk büromuz gayrimenkul bir başka değişle taşınmaz hukuku konusunda her türlü konuda danışmanlık yapmaktadır.

İstanbul iş hukuku avukatı ekibimiz iş hukuku ve iş hukuku davaları konusunda edindikleri 25 yıllık deneyim ve bilgiler çerçevesinde; işçi müvekkillerimiz adına ihbar tazminatı davasıkıdem tazminatı davası ve işe iade davalarının açılması ve takibi, mobbing ve kötü niyet tazminatlarına ilişkin davaların açılması ve takibi, fazla mesai ücretleri ve yıllık ücretli izinlerin kullandırılması, hesaplanması ve tahsili davaları açmakta ve takip etmektedirler.

İstanbul miras avukatı ekibimiz miras hukuku konusunda edindikleri 25 yıllık deneyim ve bilgiler çerçevesinde; miras hukuku ile ilgili davalarda, veraset ilamı alınması, vasiyetname düzenlenmesi, vasiyetnamenin iptali, tenkis davası açılması, mirastan feragat sözleşmesi hazırlanması, mirasçılık belgesinin iptali davası,  veraset ve intikal işlemleri, ortaklığın giderilmesi davalarında müvekkillerine en etkili sonucu sağlamak için hukuki destek vermektedirler.

İstanbul’da faaliyet gösteren Akkaş Hukuk ve Avukatlık Bürosu İstanbul sağlık hukuku avukatı kadrosu tarafından müvekkillerimize sağlık hukuku ve malpraktis alanında uzman bir kadro ile sağlık personelinin tıbbi hatalarından doğacak sorumluluk, hasta ve hekim hakları, özel sağlık kuruluşları yönetimi ile sağlık kuruluşları ve çalışanlarına yönelik kurumsal ve mesleki sorumluluk sigortaları hususlarında danışmanlık ve avukatlık hizmetleri verilmektedir.

MÜVEKKİL YORUMLARI

İlk kez bir avukatla çalışma gereği duydum, bir kıyas seçeneğim yok ancak şimdiye kadar ki ilgiden ve beceriden gayet memnunum. Selçuk Bey’le ilgili olarak ilk andan beri hissettiğim en temel duygu güven. Avukatlık mesleğinde de en önemli değerin de bu olduğu inancındayım.

Merhaba Selçuk Bey nasılsınız? Kuzenlerimi size gönderdim, umarım anlaşmışsınızdır. Benim gibi onların da haklarını almalarına yardımcı olur musunuz? Size güveniyor ve çoook teşekkürler ediyorum. Şunu bilmenizi istiyorum bizim köyde ve burada ben ilk oldum, eleştiri alıyorum herkesin gözünü açtım diye ama ben umursamıyorum. Çünkü bundan sonra kimse mağdur olmayacak ve size çok müşteri göndereceğim. Siz çok iyi bir insansınız, her şey için çok teşekkürler ediyorum.

Merhaba Selçuk Bey, Yardımlarınız ve sıkıntılı boşanma sürecinde benim yanımda olduğunuz için çok teşekkür ederim. Boşanma davamda ve velayetin alınması konusunda gösterdiğiniz gayretler meyvesini verdi ve davamızı kazandık ve kızımın velayetini de almış olduk. Tekrar yardımlarınıza teşekkürler, iyi çalışmalar. Saygılarımla

ATAŞEHİR OFİS

+90 216 469 63 63

+90 216 469 63 40

+90 542 469 10 10

info@akkashukuk.com

Üsküdar İçerenköy Yolu Cad. Ofis Ataşehir No:21 Daire:6 Ataşehir, İstanbul 34752

MESAJ GÖNDERİN

error: Content is protected !!
× WhatsApp